Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49SS3-6.000-F20NJDTK
Part No.:
X49SS3-6.000-F20NJDTK
Package:
HC-49S 3-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49SS3-6.000-F20NJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 6MHz 6PF SMD
Comments
X49SS3-6.000-F20NJDTK Specifications
Series:
X49SS3
Package/Case:
HC-49S 3-SMD
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
6 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)