Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49ST2-6.000-F20JGDTK
Part No.:
X49ST2-6.000-F20JGDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49ST2-6.000-F20JGDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 6MHZ 20PF TH
Comments
X49ST2-6.000-F20JGDTK Specifications
Series:
X49ST2
Frequency:
6 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)