Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49ST3-20.000-F20LJDTK
Part No.:
X49ST3-20.000-F20LJDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49ST3-20.000-F20LJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 20MHZ 20PF SMD
Comments
X49ST3-20.000-F20LJDTK Specifications
Series:
X49ST3
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)