Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd X49ST3-4.194304-F18JJDTK
Part No.:
X49ST3-4.194304-F18JJDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDX49ST3-4.194304-F18JJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 4.194304MHZ 18PF SMD
Comments
X49ST3-4.194304-F18JJDTK Specifications
Series:
X49ST3
Frequency:
4.194304 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)