Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC21M4-16.000-F10NLDTK
Part No.:
XC21M4-16.000-F10NLDTK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC21M4-16.000-F10NLDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 16MHZ 10PF SMD
Comments
XC21M4-16.000-F10NLDTK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
XC21M4
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)