Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC21M4-24.000-F08NLDTK
Part No.:
XC21M4-24.000-F08NLDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC21M4-24.000-F08NLDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 24MHZ 8PF SMD
Comments
XC21M4-24.000-F08NLDTK Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)