Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC21M4-48.000-F07NNHPK
Part No.:
XC21M4-48.000-F07NNHPK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC21M4-48.000-F07NNHPK.pdf
Description:
CRYSTAL 48MHZ 7PF SMD
Comments
XC21M4-48.000-F07NNHPK Specifications
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)