Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC22M4-12.000-F10NJDTK
Part No.:
XC22M4-12.000-F10NJDTK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC22M4-12.000-F10NJDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 12MHZ 10PF SMD
Comments
XC22M4-12.000-F10NJDTK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
XC22M4
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
125 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)