Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC22M4-26.000-F09NNFTK
Part No.:
XC22M4-26.000-F09NNFTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC22M4-26.000-F09NNFTK.pdf
Description:
CRYSTAL 26MHZ 9PF SMD
Comments
XC22M4-26.000-F09NNFTK Specifications
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)