Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC22M4-27.000-F12NJHPK
Part No.:
XC22M4-27.000-F12NJHPK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC22M4-27.000-F12NJHPK.pdf
Description:
CRYSTAL 27MHZ 12PF SMD
Comments
XC22M4-27.000-F12NJHPK Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)