Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd XC32M4-20.000-F09NLDTK
Part No.:
XC32M4-20.000-F09NLDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXC32M4-20.000-F09NLDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 20MHZ 9PF SMD
Comments
XC32M4-20.000-F09NLDTK Specifications
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)