TGS XD19M95200S420
Part No.:
XD19M95200S420
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXD19M95200S420.pdf
Description:
CRYSTAL 19.952MHZ 30ppm, 20pF 4
Comments
XD19M95200S420 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM53
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
19.952 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
45 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)