TGS XD24M00000S412
Part No.:
XD24M00000S412
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXD24M00000S412.pdf
Description:
CRYSTAL 24MHZ 30ppm, 12pF 4 Pads
Comments
XD24M00000S412 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM53
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
45 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)