TGS XD24M00000S420
Part No.:
XD24M00000S420
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXD24M00000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 24M 10PPM,20PF 2 Pads, S
Comments
XD24M00000S420 Specifications
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)