TGS XD25M00000S412
Part No.:
XD25M00000S412
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXD25M00000S412.pdf
Description:
CRYSTAL 25M 20PPM,12PF 4 Pads, S
Comments
XD25M00000S412 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)