TGS XD8M192000S420
Part No.:
XD8M192000S420
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXD8M192000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 8.192M 20PPM,20PF 4 Pads
Comments
XD8M192000S420 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8.192 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)