TGS XF13M56000S420
Part No.:
XF13M56000S420
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF13M56000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 13.56MHZ 30ppm, 20pF 4 P
Comments
XF13M56000S420 Specifications
Frequency:
13.56 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)