TGS XF14M74560S420
Part No.:
XF14M74560S420
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF14M74560S420.pdf
Description:
CRYSTAL 14.7456M 10PPM, 20PF 4 P
Comments
XF14M74560S420 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
14.7456 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)