TGS XF16M00000S418
Part No.:
XF16M00000S418
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF16M00000S418.pdf
Description:
CRYSTAL 16MHZ 50ppm, 18pF 4 Pads
Comments
XF16M00000S418 Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)