TGS XF18M43200S420
Part No.:
XF18M43200S420
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF18M43200S420.pdf
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 20ppm, 20pF 4
Comments
XF18M43200S420 Specifications
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)