TGS XF19M20000S407
Part No.:
XF19M20000S407
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF19M20000S407.pdf
Description:
CRYSTAL 19.2M 10PPM, 7PF 4 Pads,
Comments
XF19M20000S407 Specifications
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)