TGS XF40M00000S420
Part No.:
XF40M00000S420
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF40M00000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 40M 10PPM,20PF 4 Pads, S
Comments
XF40M00000S420 Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)