TGS XF52M00000S420
Part No.:
XF52M00000S420
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXF52M00000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 52MHZ 10ppm, 20pF 4 Pads
Comments
XF52M00000S420 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)