TGS XI12M00000S408
Part No.:
XI12M00000S408
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI12M00000S408.pdf
Description:
CRYSTAL 12MHZ 10ppm, 8pF 4 Pads
Comments
XI12M00000S408 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)