TGS XI12M00000S420
Part No.:
XI12M00000S420
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI12M00000S420.pdf
Description:
CRYSTAL 12M 10PPM, 20PF 4 Pads,
Comments
XI12M00000S420 Specifications
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)