TGS XI12M28800S101
Part No.:
XI12M28800S101
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI12M28800S101.pdf
Description:
CRYSTALS 12.288MHZ 20PPM 8PF SMD
Comments
XI12M28800S101 Specifications
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12.288 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)