TGS XI22M11840S410
Part No.:
XI22M11840S410
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI22M11840S410.pdf
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 25ppm, 10pF 4
Comments
XI22M11840S410 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
22.1184 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)