TGS XI25M00000S408
Part No.:
XI25M00000S408
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI25M00000S408.pdf
Description:
CRYSTAL 25MHZ 10ppm, 8pF 4 Pads
Comments
XI25M00000S408 Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)