TGS XI26M00000S409
Part No.:
XI26M00000S409
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI26M00000S409.pdf
Description:
CRYSTAL 26M 10PPM, 9PF 4 Pads, S
Comments
XI26M00000S409 Specifications
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)