TGS XI27M12000S412
Part No.:
XI27M12000S412
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI27M12000S412.pdf
Description:
CRYSTAL 27.12M 10PPM, 12PF 4 Pad
Comments
XI27M12000S412 Specifications
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)