TGS XI40M00000S412
Part No.:
XI40M00000S412
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXI40M00000S412.pdf
Description:
CRYSTAL 40M 10PPM, 12PF 4 Pads,
Comments
XI40M00000S412 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)