YXC XL1ED8K5SI-111YXC-25M
Part No.:
XL1ED8K5SI-111YXC-25M
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL1ED8K5SI-111YXC-25M.pdf
Description:
5032 25MHZ 20PF
Comments
XL1ED8K5SI-111YXC-25M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YSX531SL
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)