YXC XL2ED8K5OI-111YXC-50M
Part No.:
XL2ED8K5OI-111YXC-50M
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL2ED8K5OI-111YXC-50M.pdf
Description:
3225 50MHZ 12PF
Comments
XL2ED8K5OI-111YXC-50M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YSX321SL
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)