YXC XL3ED8K5MI-111YXC-24M
Part No.:
XL3ED8K5MI-111YXC-24M
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL3ED8K5MI-111YXC-24M.pdf
Description:
2520 24MHZ 10PF
Comments
XL3ED8K5MI-111YXC-24M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YSX221SL
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.098" L x 0.081" W (2.50mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)