YXC XL3ED8K5MI-111YXC-40M
Part No.:
XL3ED8K5MI-111YXC-40M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL3ED8K5MI-111YXC-40M.pdf
Description:
2520 40MHZ 10PF
Comments
XL3ED8K5MI-111YXC-40M Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Size / Dimension:
0.098" L x 0.081" W (2.50mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)