YXC XL3ED8K5OI-111YXC-27M
Part No.:
XL3ED8K5OI-111YXC-27M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL3ED8K5OI-111YXC-27M.pdf
Description:
2520 27MHZ 12PF
Comments
XL3ED8K5OI-111YXC-27M Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Size / Dimension:
0.098" L x 0.081" W (2.50mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)