YXC XL7ED8K5KI-111YXC-16M
Part No.:
XL7ED8K5KI-111YXC-16M
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXL7ED8K5KI-111YXC-16M.pdf
Description:
2016 16MHZ 8PF
Comments
XL7ED8K5KI-111YXC-16M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YSX211SL
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)