NextGen Components XS3M276800L212
Part No.:
XS3M276800L212
Manufacturer:
NextGen Components
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXS3M276800L212.pdf
Description:
3.2768MHz 49S 30ppm 12pF
Comments
XS3M276800L212 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NextGen Components
Series:
CS
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
3.2768 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)