Vishay Dale XT2318H12M
Part No.:
XT2318H12M
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXT2318H12M.pdf
Description:
OSCILLATOR SMD
Shipping
Inventory:990
Comments
XT2318H12M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
XT23
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)