Vishay Dale XT4620A25M
Part No.:
XT4620A25M
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXT4620A25M.pdf
Description:
OSCILLATOR SMD
Shipping
Inventory:995
Comments
XT4620A25M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
XT46C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)