Siward XTL501200-L137-023
Part No.:
XTL501200-L137-023
Manufacturer:
Siward
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXTL501200-L137-023.pdf
Description:
CRYSTAL 2.0 X 1.6MM 80MHZ 8PF
Shipping
Inventory:988
Comments
XTL501200-L137-023 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Siward
Series:
XTL50
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
80 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)