Siward XTL501-B63-307
Part No.:
XTL501-B63-307
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXTL501-B63-307.pdf
Description:
CRYSTAL 2.0 X 1.6MM 80MHZ +/-6PP
Shipping
Inventory:810
Comments
XTL501-B63-307 Specifications
Series:
XTL50
Type:
MHz Crystal
Frequency:
80 MHz
Frequency Stability:
±14ppm
Frequency Tolerance:
±6ppm
Load Capacitance:
19pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)