Siward XTL5C1120-Q23-055
Part No.:
XTL5C1120-Q23-055
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXTL5C1120-Q23-055.pdf
Description:
CRYSTAL THERMISTOR 76.8 MHZ 7PF
Shipping
Inventory:707
Comments
XTL5C1120-Q23-055 Specifications
Series:
XTL5C
Type:
MHz Crystal (w/Thermistor)
Frequency:
76.8 MHz
Frequency Stability:
±12ppm
Frequency Tolerance:
-10ppm, +22ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)