TGS XV27M12000S410
Part No.:
XV27M12000S410
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXV27M12000S410.pdf
Description:
CRYSTAL 27.12MHZ 10PF SMD
Comments
XV27M12000S410 Specifications
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)