TGS XV32M00000S409
Part No.:
XV32M00000S409
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXV32M00000S409.pdf
Description:
CRYSTAL32M 10PPM, 9PF 4 Pads SMD
Comments
XV32M00000S409 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CM21
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)