Telemecanique Sensors XY2CE1A270H7
Part No.:
XY2CE1A270H7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDXY2CE1A270H7.pdf
Description:
CABLE PULL SWITCH 2NC 3A 240V
Comments
XY2CE1A270H7 Specifications
Series:
XY2CE
Circuit:
DPST-NC
Switch Function:
On-Off
Current Rating (Amps):
3A (AC), 270mA (DC)
Voltage Rating - AC:
240V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C