YXC Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K
Part No.:
Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDY6AED8K5GC-STUYXC-32.768K.pdf
Description:
2060 32.768KHZ 12.5PF
Comments
Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YT-26
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C