YXC Y8OED8K5GC-STUYXC-32.768K
Part No.:
Y8OED8K5GC-STUYXC-32.768K
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDY8OED8K5GC-STUYXC-32.768K.pdf
Description:
3080 32.768KHZ 12.5PF
Comments
Y8OED8K5GC-STUYXC-32.768K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
YT-38
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)