NextGen Components YP32K76800S602
Part No.:
YP32K76800S602
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDYP32K76800S602.pdf
Description:
32.768KHz Crystal 20ppm 6pF
Comments
YP32K76800S602 Specifications
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)