NextGen Components YP36K00000S103
Part No.:
YP36K00000S103
Manufacturer:
NextGen Components
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDYP36K00000S103.pdf
Description:
36KHz Crystal 30ppm 12.5pF
Comments
YP36K00000S103 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NextGen Components
Series:
CCMC
Package/Case:
4-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
36 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)